Як працювати швонарізачем?
Нарізка температурних швів, штроб для прокладання кабелів, прорізів для демонтажу зовнішніх покриттів – це лише короткий перелік завдань, з якими справляється швонарізчик. З правильно підібраним інструментом легко розрізати бетон, асфальт, цеглу, природний камінь, підігнати форму та розміри будівельних матеріалів під потрібні параметри. Така пила незамінна, коли потрібно отримати точні розрізи шириною до кількох сантиментів із рівною кромкою.
Різновиди інструменту
Спрощено конструкцію нарізчика швів можна уявити, як металеву раму з колесами та двигуном, до якого приєднують відрізний диск з алмазним напиленням. Додатково інструмент оснащують баком з водою, яка охолоджує зону розпилу, зменшує пилоутворення та запобігає швидкому відклеюванню алмазного напилення. Для більшої точності різання попереду пристрою знаходиться маркер, а розташування диска можна змінювати, щоб регулювати глибину швів.
Швонарізчики розрізняють за типом силового агрегату, який може бути:
- бензиновим;
- електричний;
- дизельним.
Бензинові моделі є найпопулярніші та доступними в плані ціни. Вони відносно легкі, добре заводяться навіть узимку, мобільні та компактні. Застосовувати бензорізи рекомендується лише для зовнішніх робіт через виділення вихлопних газів. Середня потужність обладнання швонарізчика становить 3 до 19 кВт.
Електричні нарізчики також компактні і мають найменшу вагу, через що зручні в експлуатації. Це універсальний варіант для застосування зовні та всередині приміщень. Єдиний мінус – необхідність постійного підключення до трифазної мережі потужністю 380 – 400 В.
Дизельні пристрої є найпотужнішими та найпродуктивнішими. Їх застосовують для глибинного різання, наприклад, для формування штроби в асфальті або деформаційних швів під час будівництва мостів. Але потрібно враховувати – вони мають досить велику вагу і виробляють високий рівень шуму, тому працювати з ними необхідно в захисних навушниках.
Від типу двигуна безпосередньо залежать габарити та ресурс швонарізчика, а також особливість одержуваного шва. Так, бензинові моделі прорізають поверхню на глибину до 30 см, електричні – до 50 см, а дизельні – до 90 см.
Залежно від типу ходу нарізчики бувають звичайними та самохідними. Перші необхідно вручну штовхати, щоб привести в рух, а другі пересуваються за рахунок роботи двигуна та мають спеціальне місце для оператора. Самохідні моделі дорожчі і масивніші за звичайні, їх застосовують для ремонту доріг і в промисловому будівництві, коли потрібно виконати великий обсяг завдань.
Який алмазний диск потрібен?
Диски для різання швонарізчиком виготовляють на загартованому корпусі, щоб вони витримували великі навантаження, не деформуючись. Завдяки сегментній конструкції їх легко реставрувати – якщо якась ділянка деталі пошкодилася, достатньо замінити лише сегмент із дефектом.
Розмір диска варіюється від 350 до 1200 мм у діаметрі, залежно від того, яку глибину потрібно отримати розріз. Такі комплектуючі для алмазне різання поділяють на два основні типи:
- пили по бетону – застосовується для роботи з бетонними поверхнями і може мати складну форму, наприклад, з ріжучими зубами;
- диск відрізний для асфальту – використовується для різних дорожніх робіт, відрізняється більш щільним алмазним напиленням.
Головна бетон та асфальт відмінність – різний рівень абразивності. Дорожнє покриття більш зернисте, через що ріжучі елементи швидше зношуються, особливо, якщо на них є зуби. Бетонні конструкції не так активно з'їдають диски, але все залежить від класу міцності матеріалу. Тому, вибираючи швонарізчики для роботи з абразивний асфальт або високоміцним бетоном, важливо враховувати цей нюанс.
Алмазні пили SUPERHARD. Можливість реставрації
Бренд SUPERHARD в Україні пропонує одразу кілька моделей пилок, які підходять для робіт різного рівня складності:
STRONG – якісна робота з бетону свіжої, дрібнозернистої, аеродромної, асфальту та вогнетривкої цегли, підходити для мокрого різу;
PROFESSIONAL – алмазна пилка по бетону звичайному та високо армованому, свіжому та склотекстоліту. Також підходить для різання з охолодженням.
GRANITE PROFESSIONAL – підходить для більш крихкого матеріалу: граніту, клінкеру твердообпаленого та кварциту. Для мокрого різання.
У лінійці виробника алмазні диски для швонарізчиків різної потужності, тому можна підібрати варіант для промислового та приватного будівництва. Продукцію Суперхард частіше купують для різання деформаційних та температурних швів, а також штроб для прокладання комунікацій.
Щодо реставрації, то її проводять у сервісних центрах виробників. Вона полягає у видаленні пошкоджених сегментів та напаюванні нових. Особливо часто відновлення потребує пила для різання асфальту, а також диски з рельєфним краєм, які швидше інших зношуються і ламаються.
Підбиваємо підсумки
Швонарізчик – це професійний інструмент для прокладання каналів, швів та штроб. Його застосовують, щоб отримати рівні тонкі розрізи без пошкодження поверхні навколо кромки, а також для нарізки будівельних матеріалів.
Вибирати інструмент слід, виходячи з типу та особливостей робіт (внутрішні або зовнішні, необхідна глибина різання, абразивність поверхні тощо). Якщо потрібна нарізка температурних швів усередині приміщення, слід використовувати обладнання, що не виділяє шкідливих вихлопів. Важливо враховувати, що чим вище міцність і зернистість матеріалу, що обробляється, тим швидше зношуються диски.
За допомогою потужного нарізчика можна впоратися з роботами, які не під силу ручному інструменту. Якщо ви шукаєте швонарізчик та комплектуючі в Київ або Харків, то розгляньте наш каталог. Наш магазин інструментів та обладнання пропонуємо продукцію перевірених виробників за оптимальними цінами та з доставкою по території України.