Кошик
40 відгуків
SUPERHARD
+380 (67) 882-70-43
+380 (95) 882-70-43

Види плиткорізів. Який краще?

Який плиткоріз краще? Цим питанням задаються багато майстрів-початківців, які бажають придбати відповідне обладнання. Всі типи вказаних машин призначені для однієї мети - розпилювання керамічної плитки, керамограніту, мармуру, силікатної цегли, кахлю та інших облицювальних матеріалів. Однак кожен вид відрізняється своєю продуктивністю, розмірами, наявністю додаткових функцій та іншими характеристиками. Крім цього, машини поділяються на побутові та професійні, електричні та механічні, підлогові та настільні. Далі наведено огляд всіх типів плиткорізів, що використовуються нині як у професійному будівництві, так і при виконанні дрібних ремонтних та монтажних робіт.

Механічні або ручні плиткорізи

Вказане обладнання відрізняється своєю простотою та невеликими розмірами. Фахівці виділяють такі види ручних плиткорізів:

  • Роликовий на підшипниках.
  • З різаком (монорейковий).

У них загальний принцип дії та схожа конструкція. У першому випадку різ забезпечується за рахунок алмазного ролика, у другому - за допомогою різака. До їх загальних особливостей та переваг належить:

  • Невелика маса та габарити. Механічні плиткорізи можна використовувати в обмежених місцях, де не можна використовувати велике проф обладнання. Крім того, їх легко переносити з одного місця на інше або перевозити на інший об'єкт. Машинку можна встановити в безпосередній близькості від місця укладання плитки, що скорочує час та зусилля майстра. Невеликий плиткоріз не займає багато місця в коморі, сараї або на балконі.
  • Немає потреби в електриці. Техніка працює на механічному приводі, тому її можна застосовувати практично за будь-яких умов. У тому числі, при великій вологості та запиленості.
  • Простота експлуатації. Конструкція ручних плиткорізів досить проста, щоб з експлуатацією впорався навіть недосвідчений майстер. Тому вони будуть гарний вибором для домашнього використання. Наприклад, для укладання нової кахлі або заміни або ремонту пошкодженого покриття.
  • Щодо низька ціна. Це одна з основних переваг, завдяки якій ручні плиткорізи набули великої популярності.

Але перед тим як визначитися з вибором, який плиткоріз купити для дому, необхідно знати, що це обладнання має й недоліки. До них належать:

  • Низька продуктивність. Робота з розпилювання виконується вручну, без автоматизації. Тому на обробку однієї плитки найчастіше йде відносно багато часу та сил. Особливо у недосвідченого майстра. Тому ручні плиткорізи підходять для укладання плитки на відносно невеликій площі.
  • Обмежена товщина різу. Техніка неспроможна робити глибокі різи. Тому зазвичай її застосовують лише для розпилювання керамічної плитки завтовшки кілька міліметрів (залежить від конкретної моделі).
  • Можливість працювати з обмеженою кількістю матеріалів. Зазвичай це кахель та кераміка.
  • Неідеально точний різ. Зазвичай після розпилювання плитка розколюється майстром, і при цьому може виникнути порушення геометрії новоствореного шматка.
  • Наявність кромок чи сколів. Вони утворюються з тієї ж причини: розкол плитки на фінальному етапі.

Незважаючи на перелічені недоліки, вказане обладнання користується великою популярністю не тільки у домашніх майстрів, а й у професіоналів. Розміри плиткорізів та їх відносно низька ціна зробили їх дуже поширеними.

Акумуляторні плиткорізи

Як зрозуміло з назви, вказане обладнання бере енергію для своєї роботи від акумуляторної батареї, яка є в його конструкції. Це дає автономність та зручність експлуатації. На практиці акумуляторні плиткорізи трапляються не так часто. До їх переваг належить:

  • Автономність. Майстер не прив'язаний до розетки і може вільно використовувати інструмент у безпосередній близькості до місця роботи.
  • Зручність експлуатації. Більшість моделей дуже технологічні і мають додаткові функції, що полегшують розпилювання. Наприклад, глибиномір, лазерний покажчик, плавний запуск. Тому акумуляторним плиткорізом легко може користуватися не тільки досвідчений, але і майстер-початківець.
  • Невелика маса та розміри. Моделі плиткорізів на акумуляторах відносно компактні, тому їх можна легко переносити з одного робочого місця на інше, і перевозити з одного об'єкта на інший. Як правило, для зберігання передбачений спеціальний кейс (валіза), де зберігається не тільки сам плиткоріз, а й додаткове обладнання до нього (диски, ключі для налаштування та заміни дисків, тюбики з мастилом тощо).

Як і у будь-якої техніки, акумуляторні плиткорізи також мають недоліки. До них належать:

  • Відносно низька потужність. Через невеликий корпус як привод у машині використовується малопотужний електродвигун. Додатково це обумовлено тим, що для його харчування потрібна невелика кількість енергії. Мала потужність призводить до невисокої продуктивності плиткорізу.
  • Неглибокий різ. Це наслідком першого пункту. У конструкції застосовуються алмазні диски щодо малого діаметра. Тому з їх допомогою можна працювати лише з матеріалами та заготовками, що мають невелику товщину (зазвичай до 20-25 мм, залежно від моделі).
  • Висока ціна. Акумуляторні плиткорізи зазвичай коштують дорожче за свої електричні, а тим більше ручні, аналоги. Тому потрібно зважити всі «за» і «проти», і визначити тип плиткорізу, який оптимально підійде для вирішення завдань, що стоять перед майстром.

Акумуляторні плиткорізи — зручне, хоч і досить рідкісне обладнання. Однак воно підійде у випадках, коли потрібно працювати швидко, але майстр не має можливості підключитися до електрики. Або за умов, коли використання електромережі не допускається. Наприклад, у вибухонебезпечних або надзвичайно запилених середовищах.

Електричний настільний плиткоріз (з нижньою подачею)

Достатньо популярний тип техніки як серед професіоналів, так і приватних майстрів. Поєднує в собі переваги побутового та професійного обладнання. В основі конструкції лежить стіл, на якому виконується розпилювання. Привідний двигун знаходиться під ним. Там розташована система водяного охолодження з супутніми елементами (трубопроводи, насос, бак, фільтр). Над столом розташована каретка з алмазним диском, який виконує безпосередній різ. Електричний плиткоріз в залежності від моделі може працювати з більшістю будівельних та облицювальних матеріалів – керамогранітом, керамічною плиткою, силікатною цеглою, мармуром, гранітом. Розміри заготовки (довжина, товщина) залежить від моделі плиткорізу.

Перед тим як відповісти на питання, плиткоріз електричний який краще, має сенс ознайомитися з перевагами цих машин:

  • Висока потужність та продуктивність. Розпилювання виконується максимально швидко. Тому апарат можна використовувати у випадку, коли потрібно укладати плитку або інший облицювальний матеріал на великій площі. Техніка економить не лише час, а й зусилля оператора.
  • Можливість працювати з більшістю будівельних та облицювальних матеріалів (плитка, керамограніт, силікатна цегла, мармур і навіть скло).
  • Алмазні диски великого діаметру, які використовуються в електричних плиткорізах, здатні виконувати глибокі різи.
  • Наявність системи водяного охолодження. Крім своєї основної функції, що полягає в охолодженні алмазного диска, вона ще вимиває пил, шлам і сміття, що утворюється під час розпилювання. Це дозволяє використовувати обладнання в закритих приміщеннях, оскільки пил не поширюється у відкритий найближчий простір.
  • Наявність лазерного покажчика. Така функція є не у всіх моделей, а частіше у тих, які здатні працювати із заготівлями великих розмірів. Однак з її допомогою розмітку проводити набагато простіше.
  • Можливість різати під кутом. За допомогою електричного плиткоріза оператор має можливість виконувати фігурне різання навіть заготовок, що мають велику товщину і розмір.

З недоліків зазначеної апаратури варто зазначити:

  • Залежність від електромережі. Якщо біля безпосереднього місця укладання плитки немає розетки, це може знизити швидкість виконання робіт.
  • Для експлуатації верстата потрібен певний досвід, тому майстру-початківцю потрібен деякий час, щоб освоїти обладнання.
  • Щодо високої ціни.

Відповіддю на запитання, які види плиткорізів віддають перевагу любителям та професіоналам, будуть — електричні. Це універсальні апарати, які повсюдно використовуються як на будівництві, так і при виконанні невеликих ремонтних та облицювальних робіт.

Підлоговий плиткоріз з водяним охолодженням (з верхньою подачею)

Плиткорізи для підлоги - це професійне обладнання, призначене для роботи з великими заготовками і в тривалому режимі. Як правило, ними користуються на великих будівельних об'єктах, на яких є необхідність постійного розпилювання різних облицювальних матеріалів. Їх привод заснований на електричному двигуні, що підключається до стандартної електромережі 220 В (зрідка зустрічаються більш моделі, розраховані на 380 В). Переваги цих машин полягають у таких аспектах:

  • Висока продуктивність. Розпилювання навіть великих заготовок виконується максимально швидко. Це дозволяє використовувати плиткорізи на великих будівельних об'єктах, де потрібно укладати велику кількість облицювальних матеріалів.
  • Робота з різними матеріалами. Алмазні диски та потужний привід дає можливість проводити розпилювання практично будь-яких міцних будівельних матеріалів.
  • Різ великогабаритної плитки. Як правило, такі плиткорізи мають великі столи (часто з висувною секцією), на якій можна встановити значні заготівлі.
  • Наявність додаткових функцій. Зокрема, системи водяного охолодження, лазерного покажчика, плавного регулювання різу, протяжки, нахилу столу, вибір кута різу, вимірювальної шкали.
  • Висока точність різання. Професійне обладнання дозволяє виконувати розпилювання максимально точно.
  • Відсутність сколів та задирок по краях різу.

Недоліки електричних плиткорізів для підлоги:

  • Великі маси та габарити.
  • Працювати з обладнанням, як правило, може лише досвідчений майстер.
  • Висока ціна.

Плиткорізи для підлоги — професійне обладнання, і воно навряд чи підійде для використання в домашніх умовах. І навпаки, воно відмінно підходить для роботи на великих будівлях, де необхідно виконувати розпилювання облицювальних матеріалів у значних обсягах та з великою швидкістю.

Який краще взяти?

Щоб відповісти на це питання, треба згадати, які є плиткорізи. Вище були наведені типи вказаного обладнання, які застосовують у різних умовах. Насамперед потрібно розглядати плиткорізи:

  • ручні;
  • електричні.

Вибір того чи іншого типу залежить від завдань, які стоять перед майстром. Загалом вибір рекомендується робити таким чином:

  • Для укладання плитки самостійно в домашніх умовах найкраще підійде невеликий ручний плиткоріз.
  • Фахівцеві, який виконує відповідні роботи на замовлення, також краще вибрати механічну модель. Винятком є випадок, коли обсяг робіт великий.
  • На великих будівельних об'єктах найкраще використовувати великі підлогові електричні плиткорізи. Вони прискорять роботу та знімуть навантаження з оператора.

Вибір конкретної моделі — це окреме завдання, при якому слід розглядати технічні характеристики обладнання.

Підбиваємо підсумки

Плиткоріз - машина, яка значно полегшує працю майстра, що займається укладанням плитки та інших облицювальних матеріалів. Вибір типу залежить від обсягів робіт та типу матеріалу. Купити якісні плиткорізи ви можете у нашому інтернет-магазині. Тут представлено тільки якісну оригінальну техніку з гарантією від виробника. У разі виникнення складнощів із вибором завжди можна звернутися за допомогою до професійних консультантів. Діє доставка по всій Україні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner