Кошик
40 відгуків
SUPERHARD
+380 (67) 882-70-43
+380 (95) 882-70-43

Як вибрати плиткоріз? Який краще?

Який плиткоріз краще вибрати? Цим питанням часто задаються майстри-початківці, перед якими стоїть завдання покласти плитку або інший облицювальний матеріал. Цим самим питанням задаються господарі, які самостійно проводять вдома ремонт. Насправді відповідь залежить від кількох факторів. По-перше, обсягу робіт, по-друге, типу матеріалу, по-третє, навичок майстра, який працюватиме з обладнанням. Плиткорізи поділяються на два основні типи - ручні та електричні. У кожного з них є свої особливості, переваги та недоліки. І професіонали користуються як одним, так і іншим типом обладнання.

Ручні плиткорізи

Щоб відповісти на запитання, плиткоріз ручний який краще, необхідно розглянути, які бувають типи цих апаратів. Так, розрізняють два основні види:

 • роликовий;
 • монорейковий.

У плиткорізів першого типу як ріжучий інструмент використовується ролик з алмазним напиленням. У деяких випадках замість алмазу застосовується цементований карбід. Його твердості цілком достатньо, щоб розрізати будь-яку керамічну плитку. Ручні плиткорізи мають велику популярність як у домашніх майстрів, так і професійних будівельників.

Для яких робіт краще?

Внаслідок того, що вказане обладнання має невисоку продуктивність, сфера їх застосування обмежена. Вибір плиткорізу ручного повинен бути заснований на сферах, в яких він використовується:

 • Укладання плитки для будинку. Це може бути квартира, приватна садиба, дача, промислове або торгове приміщення.
 • Ремонт пошкоджених кахлів. Наприклад, у разі пошкодження або виходу з ладу через час експлуатації.
 • Заміна кахельного покриття на невеликій площі стіни або підлоги. Процедура може виконуватись у будь-якому внутрішньому приміщенні.

Ручними плиткорізами користуються як домашні майстри, так і професіонали. Однак область їх використання залежить від обсягу та специфіки робіт. За допомогою зазначеного обладнання можна досягти високої якості облицювального матеріалу, що використовується під час відповідних робіт.

Основні переваги виду

Перед тим як визначитися, як краще вибрати плиткоріз потрібно визначитися, які переваги мають його ручні зразки. Серед них:

 • Невелика маса та габарити. Більшість моделей дуже компактні. Це дозволяє легко переносити їх у місця безпосереднього укладання плитки. Також легко перевозити їх з одного будівельного об'єкта на інший. Вони також не займають багато місця для зберігання на складі, в коморі і навіть на балконі.
 • Простота експлуатації. І роликові та монорейкові моделі дуже прості за своєю конструкцією. Тому з ними може працювати майстер, який раніше не мав відповідного досвіду. Різання плитки відбувається по наитию.
 • Немає підключення до електрики. Відсутність електроприводу дозволяє користуватись ручними інструментами практично в будь-яких умовах. У тому числі, при сильній вологості та запиленості.
 • Низька ціна. Це одна з основних причин, чому ручні плиткорізи набули великої популярності як серед професіоналів, так і серед пересічних домашніх майстрів.

Щоб відповісти на запитання, якої фірми вибрати ручний плиткоріз, необхідно звернутися до каталогу інтернет-магазину «Промтовари». Тут представлено широкий вибір моделей різних виробників.

Електричні плиткорізи (настільні)

Електричні плиткорізи відрізняються від ручних аналогів насамперед більшою продуктивністю. Вони виконують розпилювання плитки, керамограніту, мармуру та інших матеріалів швидко та точно. Як ріжучий інструмент у їх конструкції використовуються алмазні диски. Вони здатні розпиляти матеріал будь-якої твердості. Плиткорізи з електричним приводом, як правило, відносяться до професійного інструменту, тому його використовують на великих будівельних об'єктах та у випадках, коли плитку потрібно класти на великій площі. Електричні плиткорізи діляться на два основні класи - настільні та підлогові. Їхні переваги полягають у наступних аспектах:

 • Висока продуктивність. Електричний привід дозволяє виконувати розпилювання будь-яких будівельних та облицювальних матеріалів на постійній основі. Тому обладнання використовують на великих будівлях та при виконанні облицювальних робіт.
 • Наявність системи охолодження. Вона виконана на основі подачі води на ріжучий алмазний диск. Плиткоріз конструкція принцип дії передбачає, що рідина не тільки охолоджуватиме, а й вимиватиме утворюваний шлам і пил. Тому таке обладнання можна використовувати у закритих приміщеннях.
 • Можливість різання під кутом. Така функція не у всіх моделей. Однак у деяких випадках вона значно допомагає виконати різ, що дає змогу поєднати плитки практично без стику. Плавне регулювання знаходиться в діапазоні від 0 до 45 градусів. Також деякі моделі мають змогу знімати зовнішню фаску.
 • Автоматизація. Процедура розпилювання відбувається з використанням лазерного покажчика (для великих заготовок), а також плавного регулювання глибини та довжини пропилу.

Настільні електричні плиткорізи поєднують у собі властивості побутових та професійних інструментів. Тому вони можуть використовуватися як на великих будівлях, так і на дрібних будівельних об'єктах.

Для яких робіт краще?

Перед тим як вибрати плиткоріз електричний, необхідно дізнатися, для яких робіт він призначений. Настільні моделі найкраще використовувати для таких робіт:

 • Укладання плитки на будівництві великого або середнього масштабу. Верстат здатний працювати практично з будь-яким типом облицювального матеріалу, у тому числі керамічною плиткою.
 • Виконання укладання кахлю в домашніх умовах. У цьому випадку плиткоріз підійде для професійного будівельника, який займатиметься відповідним типом робіт. Якщо таку функцію бере на себе домашній майстер, то покупка такого складного і дорогого обладнання недоцільна.
 • Укладання облицювальних матеріалів на зовнішніх об'єктах. Це може бути облицювання пам'ятників, огорож, об'єктів культури.

Майстер сам може вибрати, який плиткоріз краще електричний або ручний. Все залежить від обсягу та складності поставлених завдань.

Основні переваги виду

Настільні електричні плиткорізи мають такі переваги:

 • Висока продуктивність. Завдяки наявності електричного приводу апарат здатний виконувати розпилювання великих заготовок для подальшого укладання плитки та інших облицювальних матеріалів на великій площі. Це значно скорочує час та зусилля оператора.
 • Відсутність пилу. Наявність системи водяного охолодження робить експлуатацію електричного плиткорізу комфортним. У процесі розпилювання не утворюється великої кількості пилу, що поширюється в навколишню атмосферу.
 • Точність різання. У моделей, здатних працювати з великогабаритними заготовками, зазвичай є лазерний покажчик. З його допомогою розмітка проводиться максимально швидко та точно. Як і безпосередньо розпилювання.
 • Відсутність сколів та задирок. Алмазні диски здатні виконувати різи максимально якісно. На краях новостворених шматків керамічної плитки або іншого облицювального матеріалу не утворюється ознак того, що шматки були отримані в результаті різання додатковими інструментами. Особливо це добре виражено у випадку, коли розпилювання виконується на великих обертах алмазного диска.
 • Можливість фігурного різання. Більшість моделей мають функцію різання під кутом.

Перед тим як вибрати плиткоріз для плитки, необхідно оцінити описані вище переваги і зіставити їх завданнями, що стоять перед майстром. На практиці більшість професіоналів користуються саме електричними настільними плиткорізами, оскільки їх конструкція є оптимальною.

Верстати для різання плитки (підлогові)

Вказане обладнання відноситься до класу професійного. Зазвичай ним користуються великих будівельних об'єктах, де необхідно класти облицювальний матеріал у великих обсягах. Прикладами можуть бути:

 • торговельні приміщення;
 • склади;
 • хімічні лабораторії;
 • ванні кімнати в різних приміщеннях;
 • промислові підприємства.

Багато покупців цікавить питання, як вибрати плиткоріз недорогий, але хороший? Відповідь на нього не може бути однозначною, оскільки при розгляді типу та моделі необхідно ставити багато додаткових питань. Плиткорізи для підлоги - це професійне обладнання, яке навряд чи підійде для домашнього ремонту або будівництва. Однак воно відмінно підходить для масштабного будівництва, коли необхідно класти велику кількість облицювального матеріалу на великій площі. При цьому як цей матеріал може бути будь-що — керамічна плитка, керамограніт, силікатна цегла, мармур, пінобетон та інші будівельні матеріали.

Для яких робіт краще?

Чи потрібен дома плиткоріз? Цим питанням зазвичай задається приватний майстер, який затів дрібний ремонт у своєму будинку. Вказана техніка корисна у разі, коли планується великий ремонт, у тому числі, з укладанням плитки на великій площі. У цьому випадку плиткоріз значно скоротить час та зусилля домашнього майстра. Прикладами використання підлогового електричного плиткорізу може бути:

 • облицювання торгових приміщень;
 • ремонт кахлю у великих промислових приміщеннях;
 • виконання облицювальних робіт у новозбудованих житлових будинках.

Вибір моделі в першу чергу залежить від завдань, що ставляться перед обладнанням. Оскільки підлогові електричні плиткорізи відносяться до класу професійних, то вони повинні відповідати вимогам, що висуваються. Зазвичай плитки для підлоги виконані на базі важкої станини, що забезпечує нерухомість і можливість працювати з великогабаритними заготовками.

Основні переваги виду

Електричні плиткорізи для підлоги — професійне обладнання, яким користуються досвідчені майстри. Крім того, вони здатні працювати в тривалому режимі, на практиці, цілий робочий день. Загалом до переваг зазначених машин належить:

 • Висока продуктивність. Потужний електропривід виконує розпилювання максимально швидко та якісно.
 • Наявність системи водяного охолодження. Вона необхідна зниження температури ріжучого алмазного диска, і навіть вимивання пилу з місця різу. Завдяки їй пил не поширюється на повітря.
 • Лазерний покажчик. Така опція є не у всіх моделей, а лише у тих, які здатні працювати з великогабаритними плитками. Однак ця функція значно прискорює налаштування та підвищує точність різання.
 • Плавне регулювання. Сучасні моделі плиток для підлоги дають можливість оператору гнучкість налаштування, що стосується глибини і довжини різу. Завдяки цьому майстер отримує запланований результат.
 • Відсутність сколів та задирок. Оскільки алмазний диск обертається з великою кутовою швидкістю, то він не залишає на поверхні шматків, що розрізаються, ознак розпилювання. Крім того, керамічна поверхня не ушкоджується.

Електричні плиткорізи для підлоги — вибір професіоналів. Однак для роботи з ними потрібний досвід.

Підбиваємо підсумки

Який вибрати плиткоріз - ручний чи електричний? Загалом відповідь звучить так. Для домашніх майстрів буде досить невеликого ручного плиткоріза, який здатний працювати з керамічною плиткою.

Якщо ж передбачається працювати на великому будівництві, то без електричної машини не обійтися. Настільні варіанти більш універсальні та легкі. Якщо ж потрібно працювати з великими заготовками, то варто розглянути великі підлогові моделі.

Будь-які типи плиткорізів ви знайдете в інтернет-магазині "Промтовари". Тут представлено лише сертифіковану продукцію з гарантією від виробника. З питань вибору ви завжди можете звернутися за допомогою до професійних консультантів. Діє доставка по всій Україні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner