Кошик
40 відгуків
SUPERHARD
+380 (67) 882-70-43
+380 (95) 882-70-43

Віброплити

Віброплита – різновид сучасної дорожньої техніки, що є відносно невеликою установкою, створеною для ремонту або будівництва різних доріжок, майданчиків, покриттів. Такий агрегат маневрений, компактний та зручний у використанні. Це дозволяє застосовувати його як на прибудинковій території чи дачі, так і для виконання складніших завдань на будівельних майданчиках обмежених розмірів. Пропонуємо обговорити, що така техніка, в чому полягає принцип її дії та її відмінні характеристики. А також з'ясувати, як користуватися установкою, які її різновиди трапляються і де за вигідною ціною можна придбати дане обладнання.

Що таке віброплита?

Агрегат є спеціалізованою вібраційною технікою, функціонал якої справді незамінний під час проведення загальнобудівельних, земляних робіт, благоустрою прилеглих територій. Якість виконання цих робіт у рази вища, ніж у тому випадку, коли замість такого професійного обладнання використовується ручний інструмент.

До можливостей цієї установки відносяться:

  • віброущільнення різних ґрунтів – сипких, пухких та незв'язних;
  • підвищення щільності розчину бетону, піщано-гравійного шару, щебеню;
  • утрамбування асфальтного покриття під час будівництва або ремонту доріг;
  • укладання бруківки, натурального каміння, тротуарної плитки, з чим віброплита для тротуарної плитки справляється відмінно;
  • обладнання вимощення, що захищає фундамент будови від вологи та опадів;
  • різні ландшафтні роботи.

З урахуванням різноманітності завдань, які можна вирішити за її допомогою, така техніка є універсальною. А верхній шар висипу або ґрунту, ущільнений за її допомогою, стає чудовою основою для укладання наступних шарів покриття – бетону, асфальту, тротуарної плитки.

На території нашої держави техніка стала популярною на початку 2000-х років. І на сьогоднішній день попит на неї не знижується – все завдяки зручності в експлуатації, продуктивності та ціновій доступності обладнання.

Принцип роботи віброплити

Вібрація, що походить від працюючої установки, впливає на плоску поверхню робочого майданчика. Внаслідок цього дрібні частинки щебеню, піску, ґрунту або інших матеріалів, на які надає свою силу агрегат, спрямовуються в нижні шари основи, осідають там і, як наслідок, формують щільний, стійкий пласт. Більші частинки покриття залишаються у верхніх його шарах, а простір між ними заповнюється дрібними фракціями, що просідають. Ще один аспект впливу техніки на покриття – під її вагою відбувається поділ великих включень на дрібніші та їхнє додаткове просідання.

Віброплита для ущільнення ґрунту працює на ділянках, підготовлених та вирівняних за допомогою нівеліру – спеціального геодезичного інструменту. Щоб підвищити ефективність ущільнення покриття – піску, ґрунту – вдаються до наступних прийомів:

  • майданчик рясно насичують водою – це дозволяє більш глибоко та якісно утрамбувати основу, внаслідок чого її просідання надалі буде неможливим;
  • під силою вібрації та маси обладнання відбувається видавлювання повітря та води з ґрунту;
  • розміри порожнин між фракціями звужуються, їх кількість значно скорочується.

Пристрій та технічні особливості віброплити

Вібраційна техніка має різні технічні характеристики, габарити, різну будову деяких складових може бути виготовлена з різних матеріалів. Але є елементи, наявність яких є обов'язковою для будь-якої конструкції техніки. Цей перелік містить:

  • робочу плиту;
  • віброзбудник;
  • двигун;
  • систему керування.

Ключовий елемент обладнання – робоча або опорна плита, що здійснює вібраційну дію на покриття, яке слід ущільнити. Вона фіксується в нижній частині агрегату і є плоскою масивною деталлю з металу, виконану у формі паралелепіпеда. Чим більш міцною та зносостійкою буде плита, тим ефективніше працює віброплита для укладання асфальту. Від маси цього елемента залежить те, наскільки складно оператору дається пересування установки н наскільки маневреною вона буде.

Віброзбудник або ексцентрик – елемент, що видає вібраційні хвилі. Деталь у формі циліндра має всередині вали зі зміщеним центром важкості, активність яких і стимулює рух агрегату. Якщо цей вал один, установка прямохідна. Реверсивні моделі мають два вали. Двигун, встановлений на вібраційній техніці, буває електричним, бензиновим, дизельним. Є установки, які живляться від акумулятора.

Віброплити мають ручну систему керування. Переміщення машини походить від зусиль оператора, розмір яких впливають маса і габарити установки, потужність її двигуна. Щоб процес був комфортнішим для майстра, використовують амортизаційні килимки та рукавички, які допомагають трохи знизити силу вібрації.

Основні характеристики віброплити

Високий попит на вібраційне обладнання пояснюється його компактними розмірами та маневреністю, що дає можливість використати установку на тих будівельних ділянках, де габаритна техніка пройти не зможе. Найчастіше установку експлуатують під час укладання доріжок на присадибній території поблизу приватного будинку. За ефективністю роботи та продуктивності вона не програє навіть такому потужному агрегату, як віброкаток. Компактність та відносно невелика маса машини дають можливість переміщати її між робочими локаціями, не використовуючи вантажний транспорт.

Віброплита для бруківки та інших видів покриттів підбирається з урахуванням:

  • маси та габаритів техніки;
  • швидкості переміщення установки;
  • виду двигуна та його потужності;
  • частоти коливань;
  • глибини, на яку можна ущільнити матеріали;
  • центробіжної сили.

Дані параметри, а також ім'я бренда-виробника безпосередньо впливають на вартість обладнання. Ціновий діапазон віброплит різноманітний. Додаткову вартість формують елементи, якими виробник наділив агрегат. Так, водяний бак на деяких моделях, дає техніці можливість працювати з адгезивними матеріалами. Складна ручка, коліщатка, що спрощують переміщення обладнання, роблять його більш ергономічним.

Як користуватися віброплитою?

Хоч процес роботи на установці нескладний, оператор все-таки повинен мати якийсь набір спеціальних навичок. Для успішної експлуатації агрегату йому також важливо дотримуватись правил техніки безпеки. На старті процесу машину запускають і пересувають її по поверхні, що ущільнюється до моменту, поки не сформується шар необхідної щільності. Двигун обертатиме ексцентриковий вал. І вібрація плити, посилена масою установки, змусить повітря і воду виходити з порожнин, тим самим звужуючи їх розміри.

На те, скільки разів оператор ущільнюватиме певну ділянку, впливає:

  • мета робіт;
  • вид покриття, що ущільнюється;
  • модель установки, яка має певні характеристики.

Види

Існує кілька характеристик, згідно з якими можна класифікувати вібраційне обладнання.

Різновиди установок залежно від виду двигуна

Замовити віброплиту сьогодні можна з такими варіантами двигунів:

  • Електричним – техніка, що працює від стаціонарної мережі. Найбільш проста, компактна, важить мало, недорога. Її використовують там, є обмеження щодо рівня шуму та наявності токсичних вихлопних викидів у навколишній простір. Робоча площа обладнання обмежується довжиною силового кабелю. Тому найчастіше його використовують для благоустрою присадибних територій, ландшафтних робіт біля будинку, у приватному будівництві.
  • Бензиновим – найпоширеніший і найпопулярніший вид техніки. Вона мобільна, потужна і не створює проблем у моменти запуску за низьких температур. Продуктивність дозволяє утрамбовувати великі ділянки, у тому числі з великим гравієм або щебенем.
  • Дизельним – найпотужніша, відповідно, найдорожча професійна віброплита в Україна. Розрахована на постійні високі навантаження, має великий ресурс роботи та високий рівень шуму. Затребувана у будівництві чи ремонтних роботах під час виконання масштабних завдань. Має більш жорсткі обмеження щодо температурного режиму в зимовий час, ніж бензиновий аналог.
  • Акумуляторним – техніка, що є повноцінною альтернативою електричним або бензиновим агрегатам, потужна та продуктивна. Не має обмежень за місцем застосування – безпечно працює у відкритому чи закритому приміщенні, оскільки не видає токсичних вихлопів.

Якщо проектом робіт заплановані масштабні роботи, перевагу віддають техніці, що працює на бензині чи дизелі – вона портативна, енергонезалежна, витриваліша і продуктивніша.

Типи обладнання в залежності від маси установки

Ціна на віброплити багато в чому залежить від її маси та, відповідно, виробничих можливостей. Зустрічаються агрегати масою:

  • До 75 кг – легкі машини, які можуть ущільнювати покриття до 15 см углиб та працювати з піском, м'яким ґрунтом, дрібними фракціями каменів, плиткою. Такі установки використовують при впорядкуванні територій для ландшафтних робіт, укладанні доріжок та тротуарів, усередині будівель, якщо це акумуляторні або електричні машини.
  • До 150 кг – установки із середньою вагою, що ущільнюють покриття до 30 см углиб. Підходять для утрамбування будь-якого покриття, у тому числі асфальту. Їх використовують дорожні та комунальні служби з метою закладання фундаменту або дорожніх робіт.
  • Від 150 кг – важкі професійні реверсивні агрегати, призначені для масштабних будівельних чи ремонтних робіт. Вартість віброплити у такому виконанні буде суттєвою, оскільки вона має дизельний мотор та потужну силу удару.

Типи обладнання залежно від його маневреності

Цей параметр визначається форматом віброзбудника. Ексцентрик може бути одновальним – тоді установка буде прямохідною та обмежуватиметься роллю віброкатка. Або двовальним – у разі це буде техніка з реверсом чи заднім ходом, перемикання який виконується спеціальним важелем, встановленим на рукоятці. Їй під силу виконання робіт із ущільнення покриття у будь-якому заданому напрямку.

Як купити?

Наш магазин алмазного інструменту пропонує купити віброплити в Україні та приладдя для віброплит за привабливими цінами. У нас представлена якісна та сертифікована техніка від перевірених виробників, до яких входять Avant, Hyundai, Enar, Bert, Honda, Masalta, Honker, NTC, Costa, Zipper, Patriot, EnerSol, Wiber та ін.

Щоб підібрати установку правильно, вам варто визначитися з видом робіт, які планується виконувати за її допомогою. Потім, знаючи необхідну масу агрегату, тип придатного двигуна, вибрати потрібну модель. Якщо орієнтуватися в різноманітності обладнання вам складно, наші консультанти завжди прийдуть на допомогу, повідомивши вас про технічні характеристики різних моделей, їх особливості та переваги.

З нашими менеджерами вибір зробити легко, тому що вони:

  • відмінно розуміються на вібраційному обладнанні;
  • постійно підвищують свою кваліфікацію та розширюють знання про професійну техніку;
  • ввічливі та ввічливі – спілкуватися з ними приємно та комфортно.

Щоб купити віброплиту у нас у магазині, вам треба визначитися з моделлю та сформувати замовлення, сплатити його (картою банку, безготівковим банківським переказом, післяплатою) та вибрати варіант доставки. Ми пропонуємо:

  • доставку до відділення;
  • кур'єрську або адресну доставку;
  • самовивіз із наших складів.

В Україні ми працюємо з усіма регіонами країни: з Житомиром, Одесою, Харковом, Києвом, Львовом, Івано-Франківськом, Чернівцями, Дніпром, Черкасами, Кропивницьким, Луцьком, Запоріжжям та ін.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner